myto pod dumbierom

Dnes som tu bola prvý krát. Musím povedať, že to stálo za to. Kopec úžasný. Striedanie ľahšieho terénu s obtiažnejším. Toto sa mi páči. Jazdím na snowboarde a tak to bolo ako v rozprávke. Už to síce bola takmer taká jarná boardovačka vzhľadom k počasiu a ani to ma neodradilo si to perfektne vychutnať.

Výhoda polohy svahu: Svieti tam slnko od zadu. To znamená, že tvoja lyžovačka/snowboardovačka je pohodlná aj v tom, že môžeš vidieť tieň, ktorí vrhajú lyžiari idúci za tebou. Nesvieti ti do očí a aj tak si vieš užiť krásny pohľad na meniaci sa terén.

Zjazdovka, ktorej dali meno Hlavná má dĺžku 1460m a 300m prevýšenie.

Stredisko

Z parkoviska takmer rovno na svah. Lyžiarske stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier, tesne pri dôležitom cestnom ťahu z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, smerom na Poprad. Orientácia, kofigurácia a výnimočný charakter kopca, ktorý spĺňa svojimi parametrami (homologizácia pre FIS preteky ) všetky predpoklady pre kvalitnú lyžovačku nielen pre náročných, aktívnych lyžiarov, ale aj menej zdatných a začiatočníkov. Prepravu lyžiarov zabezpečuje štvorsedačka POMA UNIFIX s kapacitou 2000 osôb / hod, ako aj 3 vleky, ktoré zvýšia celkovú prepravnú kapacitu na 3 600 osôb / hod.

mapa-stredisko-mytopoddumbierom

V blízkosti svahu je reštaurácia s kapacitou 250 ľudí, širokou ponukou jedál a nápojov. Bufety, sociálne zariadenia, lyžiarska škola, škôlka s fundovanými inštruktormi, požičovňa lyžiarskych potrieb, ktorá zabezpečuje aj sprievodný servis je tiež v blízkosti zjazdoviek. Veľkokapacitné bezplatné parkovisko sa nachádza priamo v lyžiarskom areáli. Nový čipový lístkový systém so všetkými spomínanými službami vedia vytvoriť dobrú atmosféru pre kvalitnú lyžovačku.

mýto pod dumbierom

Mne na turniketoch chýbala akurát informácia kedy mi končí lístok a prípadne koľko jázd už mám za sebou.

Bola som tam s kamarátom a tak sme zašli aj na skvelý obed. Ten sme si dali kúsok od zjazdovky. Bol to slušný adrenalín sa tam dostať. Vyhnúť sa trávovým mapkám. Dedečkova chata bola už blízko a aj som už cítila aspoň v mysli niečo dobré na jazyku.

Krásne stredisko, ktoré určite odporúčam navštíviť.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.